Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το διήμερο μάθημα της αντιπροσωπείας της Fantic με τον γνωστό Αμερικανό αναβάτη Supercross και Motocross AJ Catanzaro στην πίστα της Θήβας.
Το μάθημα είχε πολλές συμμετοχές από όλη την Ελλάδα, με γνωστούς αγωνιζομένους αλλά και λάτρεις του αθλήματος που ήθελαν να βελτιώσουν την τεχνική τους με ασφάλεια.
Ο Aj ήταν εξαιρετικά φιλικός και γεμάτος διάθεση να λύσει οποιαδήποτε απορία. Το μάθημα εκτός από τα βασικά είχε και σοβαρές ασκήσεις όσο αφορά τα άλματα το στρίψιμο μέχρι και οδήγηση με το ένα χέρι που σε έκανε να αναληφθείς σημαντικά λάθη που κάνεις σε κάθε κομμάτι της οδήγησης.
Ήταν ένα εξαιρετικό event που αν επαναληφθεί δεν πρέπει να τo χάσει κανείς!
Ευχαριστούμε θερμά την αντιπροσωπεία της Fantic και τον Αριστείδη Αθανασίου που μας έδωσε την ευκαιρία να συμμετέχουμε και να γνωρίσουμε από κοντά έναν επιτυχημένο δάσκαλο αθλητή του Supercross/AMA Motocross.